Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада хоче реформувати й деполітизувати СБУ


Парламент 355 голосами ухвалив постанову про утворення тимчасової спеціальної комісії з питань реформування Служби безпеки України та її законодавчого забезпечення.

Головою комісії став представник Блоку Юлії Тимошенко, а його заступником – депутат від Партії регіонів. Крім них, комісія має ще 5 членів – по одному від кожної фракції.

Комісія має діяти півроку, а звіт подати не більш як через три місяці.

Іншою постановою Верховна Рада «взяла до уваги» нещодавній звіт голови СБУ Валентина Наливайченка, а також рекомендувала йому забезпечити діяльність СБУ «в рамках Конституції і законів», дати правову оцінку «фактам порушення законів України в діяльності СБУ» і притягти винних до відповідальності.

За цією постановою, за яку голосували 349 депутатів, Генеральна прокуратура має вжити заходів для вдосконалення прокурорського нагляду за дотриманням законності в діяльності СБУ.

Наливайченкові, крім того, рекомендовано «негайно вжити заходів, спрямованих на повну деполітизацію СБУ», зокрема, подати пропозиції про ліквідацію підрозділів, діяльність яких «не відповідає завданням СБУ».
XS
SM
MD
LG