Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: Консолідація української еліти і влади – завдання України, а не Брюсселя


Брюссель, 18 березня 2009 р.
Президент Віктор Ющенко наголосив на цьому сьогодні в Брюсселі після неодноразових запитань журналістів про його стосунки з Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко.

Цими словами він також прокоментував учорашній заклик голови Європейської Комісії Жозе Мануеля Баррозу, щоб Президент і Прем’єр-міністр України доклали зусиль до того, щоб вийти за особистісні непорозуміння і в першу чергу працювати на користь своєї держави.

«Відповідь на запитання, як можна сьогодні консолідувати українську еліту і політичну владу, перебуває в Україні, а не в Брюсселі – це українське домашнє завдання», – сказав Ющенко.

За його словами, йдеться не про особистий конфлікт Президента і Прем’єр-міністра – причина в дисбалансі і суперечностях між гілками влади, які виникли внаслідок конституційної реформи 2004 року. Подолати їх можна, тільки провівши нову конституційну реформу, сказав Президент.

Ющенко наголосив, що, крім української сторони, ці питання ніхто не вирішить. А поради Україні, що робити, з боку Європи він назвав «принизливими».

Україна сподівається на допомогу ЄС у модернізації ГТС

Президент України Віктор Ющенко та голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу сподіваються, що документ, підписаний за результатами міжнародної донорської конференції, яка відбудеться 23 березня у Брюсселі, дозволить профінансувати модернізацію української газотранспортної системи.Про це вони повідомили журналістам на прес-конференції у Брюсселі.

Віктор Ющенко зазначив, що представлений Україною план стане базовим документом, на основі якого сформують спільний план дій щодо модернізації української ГТС.

За словами Ющенка, це буде економічний документ, в якому, серед іншого, будуть представлені комерційні проекти щодо модернізації української ГТС.

Президент України також повідомив, що у документі йтиметься також про необхідність уніфікації енергетичних систем України та Європейського Союзу.

Віктор Ющенко перебуває у Брюсселі з робочим візитом, а сьогодні до столиці Бельгії прибула й Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

(Прага–Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG