Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада хоче реформувати й деполітизувати СБУ


Парламент 355 голосами ухвалив постанову про утворення тимчасової спеціальної комісії з питань реформування Служби безпеки України та її законодавчого забезпечення.

Головою комісії став представник Блоку Юлії Тимошенко, а його заступником – депутат від Партії регіонів. Крім них комісія має ще 5 членів – по одному від кожної фракції.

Комісія має діяти півроку, а звіт подати не більш як через три місяці.

Іншою постановою Верховна Рада «взяла до уваги» нещодавній звіт голови СБУ Валентина Наливайченка, а також рекомендувала йому забезпечити діяльність СБУ «в рамках Конституції і законів», дати правову оцінку «фактам порушення законів України в діяльності СБУ» і притягти винних до відповідальності.

За цією постановою, за яку голосували 349 депутатів, Генеральна прокуратура має вжити заходів для вдосконалення прокурорського нагляду за дотриманням законності в діяльності СБУ.

Наливайченкові, крім того, рекомендовано «негайно вжити заходів, спрямованих на повну деполітизацію СБУ», зокрема, подати пропозиції про ліквідацію підрозділів, діяльність яких «не відповідає завданням СБУ».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG