Доступність посилання

ТОП новини

Москва вітає рішення Праги відкласти ратифікацію угод із ПРО


Із офіційною заявою у четвер виступив чільний представник МЗС Росії Андрій Нестеренко і висловив позицію своєї країни.

«Цей крок є відображенням превалюючих настроїв у чеському суспільстві, яке не бажає мати на своїй території іноземний військовий об’єкт, і піддаватися ризикам, пов'язаними з цією обставиною», – заявив Нестеренко на брифінгу в Москві.

Рішення Чехії відкласти голосування в парламенті щодо ПРО було ухвалене у вівторок у зв’язку з хворобою кількох депутатів від владної коаліції і побоюваннями, що за ратифікацію не вистачить голосів.

При цьому прем’єр-міністр Мірек Тополанек заявив, що рішення не означає відмови від процесу ратифікації. За його словами, влада Чехії повернеться до цього питання після переговорів із адміністрацією США і після саміту НАТО.

Сьогодні представник МЗС Росіє Андрій Нестеренко заявив, що принципова позиція Росії щодо цього питання залишається незмінною.

«Ми проти розміщення в Європі елементів глобальної ПРО США. Пропонуємо конструктивну альтернативу – рівноправна взаємодія всіх зацікавлених держав і міжнародних організацій, включно з НАТО та Організації договору про колективну безпеку в боротьбі з потенційними ракетними загрозами», – зазначив Нестеренко.

Сполучені Штати мотивують свої плани розміщення елементів протиракетної оборони в Європі ракетною загрозу з боку Ірану.
XS
SM
MD
LG