Доступність посилання

ТОП новини

Погляньмо на Мазепу очима власними, українськими – Ющенко


У рамках відзначення 370-ї річниці від дня народження гетьмана Івана Мазепи Президент України Віктор Ющенко відвідав культурно-просвітницький захід «Мазепинський вечір», що відбувся у Національній опері.

Як повідомили у прес-службі Президента, у виступі Ющенко зазначив, що жоден інший діяч української історії не викликав більшого зацікавлення і гостріших дискусій у світі.

«Сьогодні вперше відзначаємо день народження Великого Гетьмана на державному рівні. Вшановуємо постать величну і водночас досить трагічну», – сказав Президент.

Водночас він висловив упевненість, що Україна ще не оцінила велич цього гетьмана на належному рівні. Серед причин такої ситуації Президент, зокрема, назвав масштабність особистості гетьмана і стереотипи, які нав`язувалися протягом століть.

«Таврування Гетьмана у попередній, у тому числі й нашій бездержавній історії, за так звану зраду набуло характеру затяжної істерії. Досить дивитися на власну історію чужими очима. Погляньмо на Мазепу очима власними, українськими», – відзначив Президент.

У цьому контексті він нагадав, що у період гетьманства Мазепи Україна пережила політичну стабілізацію й економічне піднесення, розквіт церковно-релігійного життя, національної культури та освіти.

«Мазепа покінчив із Руїною і розпочав відродження України як складової частини європейської цивілізації. Як політик і патріот він, передусім, прагнув об`єднати землі Лівобережжя, Правобережжя, Запорожжя та Слобожанщини в єдиний український організм», – наголосив Президент. За його словами, гетьману вдалося сформувати з козацької старшини істинно державну еліту. Окремо Президент відзначив «великий дипломатичний талант» Мазепи.

«Я прошу увесь Український народ подивитися на власне минуле чистим поглядом», – закликав Президент.
XS
SM
MD
LG