Доступність посилання

ТОП новини

Чехiя пiдтримує євроiнтеграцiйнi прагнення України


Чехія, як i раніше, пiдтримує Україну на її євроатлантичному та євроiнтеграцiйному шляху, заявляє президент Чехії Вацлав Клаус.

«Ми розумiємо українськi амбiцiї», – сказав Клаус після зустрічі з Президентом України Вiктором Ющенком у Празі, наголосивши, що європейська iнтеграцiя України не має альтернативи.

Водночас Президент Ющенко зазначив, що Україна бачить у Чехiї «надiйного друга», який пiдтримує її прагнення.

Голова української держави також заявив, що дiалог «Схiдного партнерства» не є для України альтернативою угодi про асоцiацiю з ЄС.

«Ми не хочемо, щоб діалог інтегрування, в даному випадку України, був замінений іншою формою, яка не ставить за мету українське членство в ЄС», – наголосив Президент.

Водночас Ющенко зауважив: якщо Європейська Комісія хоче вести специфічний діалог із низкою країн Східної Європи, «жодна ініціатива щодо посилення такого роду діалогу не є зайвою».

За словами Президента України, йдеться наразі про формування ініціативи щодо спілкування ЄС з шести країнами Східної Європи по таких п’яти важливих напрямках, як, зокрема, управління кордоном, енергозбереження, транзитна та енергетична політика. «Кожен із цих напрямків є активним, правильним, раціональним. І діалог тут не завадить», – зазначив він.

Віктор Ющенко перебуває в Чехії з дводенним державним вiзитом. Напередоднi його речниця Iрина Ванникова зазначила, що важливим завданням поїздки є забезпечення пiдтримки з боку Чехiї питань лiбералiзацiї вiзового режиму мiж Україною та ЄС.
XS
SM
MD
LG