Доступність посилання

ТОП новини

Україна не може модернізувати ГТС без нашої санкції – «Газпром»


ВАТ «Газпром» заявляє, що має санкціонувати проведення будь-яких робіт, пов'язаних із зміною пропускної спроможності експортних трубопроводів України.

Про це сьогодні заявив журналістам начальник Департаменту з транспортування, підземного зберігання і використання газу ВАТ «Газпром» Олег Аксютін.

«Виконання положень нещодавно прийнятої в Брюсселі декларації Україна – ЄС з модернізації української ГТС передбачає зміну режиму її роботи. Враховуючи ступінь інтеграції наших газотранспортних систем, а також той факт, що робота української ГТС є невід'ємною частиною режиму експортних постачань «Газпрому» і наших експортних контрактів, «Газпром» зобов'язаний санкціонувати проведення будь-яких робіт, пов'язаних із зміною пропускної спроможності експортних трубопроводів України», – заявив Аксютін.

Більше того, додав він, українська ГТС повністю синхронізована з роботою Єдиної системи газопостачання Росії. Це пояснюється тим, що вони створені як єдиний технологічний комплекс видобутку і транспортування газу на території колишнього СРСР, сказав Аксютін.

Він вважає, що несанкціонована зміна режимів роботи української ГТС відразу позначиться не тільки на експортних контрактах, але й на процесі видобутку російського і центральноазійського газу, що може спричинити непередбачувані наслідки на всьому євразійському просторі.

23 березня на конференції в Брюсселі Україна підписала з Євросоюзом спільну декларацію, що стосується модернізації газотранспортної системи.

У відповідь російська делегація покинула інвестиційну конференцію, заявивши, що Росію, по суті, виключили з обговорення цього важливого питання.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG