Доступність посилання

ТОП новини

Партія регіонів починає наступ на центральну владу з Криму


Під час мітингу прихильників Партії регіонів

Сімферополь – У четвер в Сімферополі відбувся «бенефіс «регіоналів». Саме з Криму вони розпочинають наступ на уряд Юлії Тимошенко та Президента Віктора Ющенка. Сюди прибув лідер парламентської опозиції, голова Партії регіонів Віктор Янукович. Він провів перше виїзне засідання опозиційного уряду, який очолює, а потім виступив на мітингу, де зібралося, за різними даними, від 3 до 5 тисяч осіб.

Партія регіонів зараз перебуває при владі в Криму, причому, контролює як республіканські, так і місцеві владні структури в автономії. Тож на мітингу на трибуні поруч із партійним лідером стояли і спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко, і прем’єр-міністр автономії Віктор Плакида, і мер Сімферополя Анатолій Бабенко.

Водночас, як відзначили місцеві спостерігачі, на мітингу не було лідерів «Російського блоку», а також інших політичних сил, котрі входять до урядової коаліції – Прогресивної соціалістичної партії, Компартії, Партії «Союз», об’єднаних есдеків. Зате учасники мітингу розповіли журналістам, що більшість із них прийшли за рознарядкою, яку спустила місцева влада на комунальні установи. Зокрема, деякі сімферопольські школи були зобов’язані виставити по 25 учителів-мітингувальників.

Всіх – у відставку і на нові вибори


Лідер Партії регіонів у Сімферополі
Виступаючи на мітингу Віктор Янукович заявив, що в Україні до влади прийшли авантюристи і Партія регіонів розпочинає кампанію з вимогами відставки уряду та Президента і боротиметься за проведення нових дострокових парламентських та президентських виборів. І вже за традицією, лідер «регіоналів» кілька разів обмовився – говорив про утиски російськомовних, але пообіцяв боротися за права «україномовних кримчан», а також – закликав об’єднатися із Росією «у боротьбі ЗА кризу».

Уже після мітингу лідер Партії регіонів заявив, що не виключає блокування «регіоналами» трибуни українського парламенту уже наступного пленарного тижня. За його словами, якщо в понеділок він не почує «конкретно, коли буде прийнята антикризова програма і бюджет під цю антикризову програму, то ми нарощуватимемо свої дії».

Як забезпечити надійні тили в Криму для наступу на владу в Києві?


Під час усіх пересувань Віктора Януковича Сімферополем разом із ним в автомобілі перебували і спікер Анатолій Гриценко з прем’єром Віктором Плакидою, і народний депутат, колова Кримської організації Партії регіонів Василь Кисельов, який конфліктує з першими двома. Втім, місцеві оглядачі відзначили, що відсутність на мітингу прапорів та лідерів найближчого кримського союзника «регіоналів» – «Російського блоку», який підтримував Кисельова, свідчить, що останній програє суперечку за вплив на лідера.

Сам лідер Партії регіоналів закликав однопартійців внутрішній конфлікт в кримській парторганізації «перевести з публічної фази в режим спілкування опонентів віч-на-віч. Втім, знаючи різку і безкомпромісну вдачу Василя Кисельова, можна припустити, що в цій ситуації кримські тили у Віктора Януковича через внутрішньокримську міжусобицю – ненадійні.

Водночас, місцеві експерти теж скептично оцінюють шанси «регіоналів» такими акціями підняти свій рейтинг, що значно знизився. Якщо 2007 року «регіонали» на дострокових виборах до Верховної Ради України набрали в Криму понад 60% голосів, то за даними соціологічних опитувань київського Центру Разумкова, наприкінці 2008 року їхній рейтинг знизився в автономії до 26%. Прогнози місцевих експертів – ця тенденція збережеться, зважаючи, що Партія регіонів – перебуває в Криму при владі з 2006 року.

(Сімферополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG