Доступність посилання

ТОП новини

Обама веде переговори в кулуарах саміту НАТО


Президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Анґела Меркель провели в п’ятницю переговори в німецькому Баден-Бадені. Обговорювалися найважливіші міжнародні проблеми, включно з ситуацією у Афганістані.

Зокрема, Анґела Меркель заявила з цього приводу: «В Афганістані на нас лежить дуже велика відповідальність. Ми постараємося відповідати їй – і в воєнному плані, і в тому, що стосується господарської реконструкції та підготовки сил місцевої поліції».

Раніше в п’ятницю Обама зустрівся в Страсбурзі з президентом Франції Ніколя Саркозі. Французький лідер підтримав стратегію дій в Афганістані, яку запропонував раніше президент США.

Під час виступу в Страсбурзі Барак Обама висловися з приводу того, якими мають бути американсько-європейські стосунки: «Ми хочемо бачити Європу, яка має у своєму розпорядженні значно більший оборонний потенціал. Ми не хочемо бути покровителями Європи. Ми хочемо бути її партнерами, і чим більшими будуть її оборонні можливості, тим краще ми зможемо спільно відповідати на спільні виклики, з якими зіштовхуємося».

А з приводу стосунків США і Росії Обама сказав: «Я вважаю, що в американсько-російських стосунків є великий потенціал, який необхідно використовувати для їхнього поліпшення. Я бачу, що союз НАТО повинен співпрацювати з Росією, визнаючи наявність у неї законних інтересів. У деяких випадках ці інтереси збігаються з нашими, а у інших у нас є серйозні розбіжності».

У п’ятницю і суботу в трьох містах – французькому Страсбурзі й німецьких Баден-Бадені і Келі – відбуваються заходи у рамках саміту НАТО на відзначення 60-річчя Північноатлантичного союзу.

У неділю президент США також виступить у Празі в Чехії і впродовж наступних днів відвідає Туреччину.
XS
SM
MD
LG