Доступність посилання

ТОП новини

Дострокові перевибори парламенту не вирішать проблему української політики – Сівєц


Віце-президент Європейського парламенту Марек Сівєц вважає, що дострокові перевибори Верховної Ради України не вирішать проблему української політики.

Про це він заявив учора в Києві на зустрічі зі студентами Київського університету імені Шевченка.

«Конституція може бути гарною або поганою, але її норми необхідно виконувати всім гілкам влади. Справа не в якості Основного Закону, а в готовності політиків шукати компроміси в цій сфері», – сказав європарламентарій, коментуючи конституційні ініціативи Президента України Віктора Ющенка.

Основна проблема України не в «недосконалості» Конституції, а в нездатності політиків домовитись, сказав Сівєц.

Як приклад він навів розпуск Президентом Верховної Ради в 2007-му році: «Два роки тому було розпущено парламент, але це не допомогло вирішити основну проблему – відносин між гілками влади, їх консолідованої роботи, проблему єдиної роботи уряду і коаліції Верховної Ради».

Як відзначив Сівєц, сьогодні знову ведуться розмови про можливість дострокового припинення повноважень парламенту 6 скликання. Він висловив переконання, що це знову ж не вирішує ключової проблеми української політики – нездатності лідерів домовитися, навіть заради порятунку країни від наслідків економічної кризи.
Віце-президент Європарламенту наголосив, що європейський підхід зовсім інший: представницький орган має відпрацювати визначений за Конституцією термін, відпрацювати за будь-яку ціну - щоб не дискредитувати парламентаризм в очах суспільства, не знижувати градус довіри виборців до своїх представників.
XS
SM
MD
LG