Доступність посилання

ТОП новини

Рада Безпеки ООН обговорила запуск ракети в КНДР


Рада Безпеки ООН не ухвалила жодних рішень щодо запуску Північною Кореєю ракети.

Консультації з цього питання продовжуватимуть. Засідання Ради Безпеки ініціювали Сполучені Штати Америки та Японія. Ці дві держави, а також Південна Корея стверджують, що здійснений учора Пхеньяном запуск космічного супутника міг бути прикриттям для випробування балістичної ракети.

Напередодні президент США Барак Обама назвав дії КНДР «провокаційними». За його словами, «Північна Корея знову порушила закон, здійснивши випробування ракети, яку можна використовувати як балістичну ракету далекої дії. Ця провокація потребує негайних дій не лише з боку Ради Безпеки ООН, а й нашої рішучості не допустити розповсюдження цієї зброї. Дотримуватись законів мусять усі, а за порушення треба карати. Слова мають бути вагомими. Світ мусить виступити одностайно, аби запобігти поширенню цієї зброї. Настав час для рішучої міжнародної відповіді», – сказав Обама.

За твердженням США та Південної Кореї, спроба запуску завершилася невдало і ракета-носій упала в Тихий океан. Північна Корея заявляє, що супутник успішно вивели на орбіту.
XS
SM
MD
LG