Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко звернувся до КСУ щодо дати виборів


Президент Віктор Ющенко вніс до Конституційного Суду подання щодо оскарження постанови Верховної Ради про призначення президентських виборів на 25 жовтня цього року.

«Я стверджую, що постанова Верховної Ради щодо проведення дострокових президентських виборів є неправомочною і порушує пряму імперативну норму – пункт 5 статті 103 Конституції, який регулює це питання», – цитує главу держави його прес-служба.

Як заявив Ющенко, рішення парламенту «не має жодного відношення до закону» і без сумніву буде скасоване.

Президент наголосив, що на сьогодні суспільство розуміє, що кризові політичні явища розгортаються не в інституті Президента, а насамперед у парламенті й, відповідно, в уряді.

Глава держави нагадав, що наразі у Верховній Раді немає більшості, практично не затверджений склад Кабміну та його керівник.

«Працює ціла система «временщиков»... левова частина влади просто не призначена і тримається у підвішеному стані», – сказав Віктор Ющенко.

Президент висловив переконання, що найкращим способом вирішення політичної кризи є осмислені дії – «без суєти та різного роду стихійних сценаріїв». У цьому контексті Ющенко наголосив, що не слід боятися одночасного проведення президентських та парламентських виборів.

Верховна Рада призначила чергові вибори Президента на неділю, 25 жовтня на початку цього місяця.

XS
SM
MD
LG