Доступність посилання

ТОП новини

Заяви про можливе відновлення віз для громадян ЄС є «популізмом» – Тарасюк


Про це народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк заявив в інтерв’ю польським журналістам, повідомила прес-служба депутата.

«Я не бачу жодних вигод від здійснення такого кроку, це швидше популізм, ніж добре прораховане рішення», – сказав Тарасюк.

При цьому він висловив сподіванняя, що «цей крок не буде зроблено».

На його думку, якщо справа таки дійде до відновлення віз для громадян із країн ЄС, то це може призвести «до згортання діалогу щодо запровадження безвізового режиму для громадян України» та до «перегляду Угоди про спрощення візового режиму для громадян України».

«Ця пропозиція є спробою грати на громадській думці, яка здебільшого негативна, через випадки необґрунтованих відмов в отримані віз до країн Європейського Союзу», – зауважив Тарасюк.

Він припустив, що скасування візового режиму «безперечно може додати кілька відсотків до рейтингу будь-якого кандидата на посаду Президента».

«Але це є негативний жест по відношенню до ЄС, і звичайно, можна спрогнозувати й негативну реакцію ЄС на цей крок.

Очікувати що Євросоюз піде на якісь поступки внаслідок такого шантажу – це марна трата часу та наївність», – додав депутат.

Заступник глави Секретаріату Президента, представник Президента у Верховній Раді Ігор Попов 4 квітня, зокрема, заявив, що безвізовий режим України з Європою може бути скасовано найближчим часом, можливо, навіть до 7 травня.
Крім того, на переконання представника Президента, такі дії «підштовхнуть європейців скасовувати візи нам».
XS
SM
MD
LG