Доступність посилання

ТОП новини

На Тернопільщині намагалися продати контейнер з радіоактивною речовиною


Служба безпеки України 9 квітня затримала на Тернопільщині трьох громадян України, які намагалися продати контейнер із радіоактивною речовиною за 10 мільйонів доларів. Про це сьогодні повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко.

За його словами, власниками контейнера виявилися двоє місцевих приватних підприємців та депутат Тернопільської обласної ради. Як зазначив голова СБУ, зловмисники були впевнені, що в ньому 3,7 кілограма ядерного матеріалу «Плутоній-239».

Наливайченко додав, що правопорушники мали відповідний паспорт на цю речовину, виданий у 1969 році підприємством-виробником колишнього СРСР.

Цю речовину можна використати з терористичною метою для створення так званої «брудної бомби», наголосив голова СБУ.

Контейнер із радіоактивною речовиною вже передали до МНС для проведення експертизи і встановлення його вмісту. Радіоактивне випромінювання поблизу контейнера у 250 разів перевищувало природний радіаційний фон.

Матеріали справи передали до Міністерства внутрішніх справ для проведення розслідування. Всіх трьох учасників злочинної групи затримали і прокуратура Тернопільської області порушила кримінальну справу за ознаками незаконного поводження з радіоактивними матеріалами.

Голова СБУ також повідомив, що відомство офіційно поінформувала Державний комітет ядерного регулювання України та МАГАТЕ про результати цієї операції.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG