Доступність посилання

ТОП новини

Україна видасть Молдові підозрюваних в організації заворушень


Генеральна прокуратура вирішила екстрадувати до Молдови громадян цієї країни Габріела Статі та Аурена Марінеску, яких молдовські правоохоронці підозрюють в організації заворушень у Кишиневі.

Про це повідомив речник Генпрокуратури Юрій Бойченко. Проте він не назвав дати передачі цих громадян правоохоронним органам Молдови і будь-яких інших подробиць.

Натомість заступник генпрокурора Олександр Шинальський повідомив, що рішення про екстрадицію ухвалили сьогодні, про що відповідним чином поінформували Генеральну прокуратуру Молдови, яка зверталася до України з цього приводу.

За його словами, таким чином українська сторона виконала взяті на себе зобов’язання щодо правової допомоги.

Шинальський припустив, що громадян Молдови можуть екстрадувати вже завтра, але це залежить від відповідних українських підрозділів, на які покладено виконання процедури екстрадиції.

Габрiела Статi та Аурена Марiнеску затримали минулого тижня в Одесi. У Молдові їх розшукують «за дiї, скоєнi з метою захоплення та насильницького утримання державної влади з порушенням Конституцiї Молдови».

Після парламентських виборів 5 квітня в Кишиневі почалися масові акції протесту. Маніфестанти не визнавали результатів виборів, за якими перемогу здобула Комуністична партія, очолювана президентом Володимиром Вороніним.

Мітингувальники громили будівлі президентської адміністрації та парламенту.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG