Доступність посилання

ТОП новини

Союз НАТО готовий допомогти Україні боротися з піратами


Північноатлантичний союз готовий сприяти участі України в міжнародних операціях із протидії піратству в разі згоди на це української влади, повідомив голова військового комітету НАТО Джампаоло Ді Паола.

При цьому він подякував Україні за участь її кораблів в антитерористичній операції «Активні зусилля», яка відбувається під егідою НАТО.

Водночас керівник Генерального штабу Збройних сил України Сергій Кириченко зазначив, що у разі відповідного рішення влади про участь у міжнародній операції проти піратів, ЗС готові надати для цих цілей фрегат «Сагайдачний».

Крім того, за його словами, Україна має намір надати військові підрозділи для участі в силах швидкого реагування НАТО з 2011-2012 років.

Кириченко зазначив, що перший підрозділ, який має взятися за виконання цих завдань, уже в 2010 році буде мати повний рівень готовності й повну взаємосумісність із підрозділами НАТО.

У березні голова Служби безпеки Валентин Наливайченко повідомив про намір СБУ брати участь у міжнародних операціях із боротьби з піратством.

За даними ООН, на сьогодні сомалійські пірати тримають у полоні близько 300 людей і 17 кораблів. Зокрема, досі в заручниках залишають 5 українських моряків на різних суднах.

XS
SM
MD
LG