Доступність посилання

ТОП новини

Парламент заблокувався, розблокувався і закрився до травня


Проект постанови про тимчасову слідчу комісію в справі смерті 2005 року депутата Ігоря Плужникова і прав власності на його акції телеканалу «Інтер», через який Партія регіонів зранку в п’ятницю блокувала Верховну Раду, перенесли на середину травня

Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко оголосив про закриття п’ятничного ранкового засідання Верховної Ради.

Віце-спікер зазначив, що наступне засідання парламенту почнеться о 10:00 у вівторок, 12 травня.

До того часу депутати будуть працювати в округах, парламентських комітетах і фракціях.

Проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії для розслідування обставин смерті в 2005 році депутата Ігоря Плужникова й «обставин заволодіння невідомими» його власністю – акціями телекомпанії «Інтер» – парламент розгляне наступного пленарного тижня, тобто 12–15 травня.

Як повідомив Голова Верховної Ради Володимир Литвин, домовленості про це досягли лідери фракцій.

Саме через питання навколо цієї комісії вранці в п’ятницю засідання Верховної Ради близько години не проводилося через блокування трибуни й президії парламенту депутатами від фракції Партії регіонів.

Як заявляв «регіонал», член регламентного комітету Микола Комар, його фракція вимагала «дотримання норм регламенту» при створенні згаданої тимчасової слідчої комісії парламенту з розслідування обставин смерті в 2005 році депутата Ігоря Плужникова й «відчуження невідомими» акцій телекомпанії «Інтер», які належали йому.

Комар наголошував, що постанова про створення такої комісії дотепер не пройшла узгодження у відповідному комітеті парламенту. Крім того, за його словами, до складу комісії пропонується включити членів інших комісій, що є порушенням регламенту.

Зранку Голова Верховної Ради Володимир Литвин відкрив засідання парламенту, а згодом оголосив перерву на вимогу фракцій БЮТ і НУНС. Під час цієї перерви керівники фракцій зібралися на нараду в спікера. Водночас депутати від фракції Партії регіонів заблокували трибуну й президію Верховної Ради: 15 депутатів розташувалися навколо трибуни, а 8 представників Партії регіонів – у президії. Вхід у президію з боку сесійної зали вони перегородили стільцем.

Пізніше депутати від фракції Партії регіонів розблокували трибуну й президію Верховної Ради, звільнили підхід до них, а також забрали стілець, яким були заблоковані двері входу в президію.

Голова парламенту Володимир Литвин і його заступники повернулися в сесійний зал, спікер продовжив засідання парламенту.

До зали повернулися й депутати фракцій Блоку Юлії Тимошенко й Блоку «Наша Україна – Народна самооборона», які залишали залу, поки відбувалося блокування.

Відтак у п’ятницю парламент розглянув три проекти постанов і один проект закону.

При цьому Верховна Рада відмовилася затвердити проект рекомендацій парламентських слухань на тему «Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи» і відмовилася розглянути зміни до закону «Про оздоровлення й відпочинок дітей».

Попереднього дня, в четвер, трибуну парламенту блокували депутати від БЮТ; через це не відбулося вечірнє засідання парламенту. Після цього Партія регіонів заявила, що блокування роботи парламенту з боку «бютівців» «безвідповідальне й обурливе», бо «не дає змоги ухвалювати необхідні для країни закони».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG