Доступність посилання

ТОП новини

Екстрадиція бізнесмена Статі з України до Молдови була абсолютно незаконною – адвокат


Молдовська влада підозрює затриманого в Україні і виданого Молдові бізнесмена Габріела Статі в фінансуванні вуличних акцій в Кишиневі 6-7 квітня.

Раніше повідомляли, що Статі затримали на 30 днів.

Однак після того, як бізнесмена передали владі Молдови, генеральна прокуратура висунула проти нього звинувачення в організації масових заворушень і здійсненні дій, скерованих на узурпацію влади, що передбачає покарання у вигляді 25-річного тюремного ув’язнення.

Звинувачення і обставини екстрадиції бізнесмена Статі в інтерв’ю Радіо Свобода прокоментував адвокат Віталій Ногачевський.

За його словами, це звинувачення не має нічого спільного з цілями кримінального законодавства і грунтується на особистій неприязні президента Володимира Вороніна до батька бізнесмена – Анатолія Статі.

Адвокат заявив, що «ми вже написали скаргу до Європейського суду з прав людини. Вона скерована не лише проти Молдови, а й проти України».

За словами Ногачевського, «екстрадиція грунтувалась не на законі, а на політичній домовленості між Молдовою та Україною. Ця екстрадиція була абсолютно незаконною», – впевнений адвокат молдовського бізнесмена.

Генеральна прокуратура України ухвалила 15 квітня рішення про екстрадицію двох громадян Молдови – Габріела Статі й Аурена Маринеску, затриманих в одеському аеропорту. Їх розшукували правоохоронці Молдови за організацію масових заворушень у Кишиневі.

Після парламентських виборів 5 квітня в Кишиневі почалися масові акції протесту, які тривали 6 і 7 квітня. Маніфестанти не визнавали результатів виборів, за якими Комуністична партія, очолювана Президентом Володимиром Вороніним, здобула близько 50% голосів.

Ряд мітингувальників, окрім скасування підсумків виборів, вимагали приєднання Молдови до Румунії. Поліція затримала близько 200 учасників масових заворушень у Кишиневі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG