Доступність посилання

ТОП новини

Україна далі критикує ЄС за «політику сусідства»


Головні засади програми Євросоюзу «Європейська політика сусідства», в яку ЄС включив Україну, не відповідають стратегічній меті України щодо набуття членства в Європейському Союзі – таку «незмінну» позицію Києва повторило Міністерство закордонних справ України.

У коментарі прес-служби МЗС із приводу недавньої заяви Єврокомісії про втілення Європейської політики сусідства (ЄПС) наголошено на думці Києва, що, всупереч тій заяві, прогрес у реалізації Плану дій Україна – ЄС був досягнутий не завдяки запровадженню ЄПС щодо України, а став можливим унаслідок «політичної волі та наполегливих зусиль української сторони з метою втілення реформ, необхідних для досягнення відповідності критеріям членства в ЄС».

Нагадавши, що Україна прагне отримати чітку перспективу членства в Європейському Союзі, МЗС висловило сподівання на успіх іншої програми ЄС, «Східного партнерства», яка також залучає Україну.

Українське міністерство вважає, що ця ініціатива є оптимальнішою відповіддю на «концептуальні недоліки» політики сусідства і євроінтеграційні амбіції європейських сусідів ЄС, зокрема й України.
XS
SM
MD
LG