Доступність посилання

ТОП новини

Прибульців до Києва з Мексики і США ще не перевіряють на свинячий грип


В аеропорті «Бориспіль» поки що не вжили превентивних заходів щодо перевірки авіапасажирів, які прилітають із Мексики та США, для виявлення заражених свинячим грипом, бо вказівок із Міністерства охорони здоров’я не надходило, повідомили в санітарній службі аеропорту в неділю, інформує агентство «Інтерфакс-Україна».

У прес-службі авіакомпанії «АероСвіт», яка здійснює авіаперельоти за маршрутом Нью-Йорк – Київ, також повідомили, що на прибулому до Києва вдень у неділю рейсі не проводилася санітарно-епідеміологічна перевірка пасажирів.

Ідеться про новий штам (різновид) вірусу грипу, який поєднує генетичний матеріал кількох штамів вірусу грипу свиней і одного штаму вірусу грипу людини. Цей вірус передається від людини до людини.

Його виявили в Мексиці, де від хвороби, спричиненої цим вірусом, уже загинуло принаймні близько 20 осіб, а також у США – там обійшлося без смертей.

Вірус також привезли до Нової Зеландії і, можливо, Франції люди, які приїхали з Мексики.

Охоронці здоров’я кажуть, що новий вірус іще погано вивчений, але він уже настільки розповсюджений, що зупинити його дальше поширення неможливо, тож є небезпека пандемії.
XS
SM
MD
LG