Доступність посилання

ТОП новини

Генерал–губернатор Канади: Національна ідентичність – це привабливість України


Генерал–губернатор Канади Мікаель Жан під час зустрічі з прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко. Київ, 23 квітня 2009 р.

Львів – Більше одного мільйона 200 тисяч громадян Канади українського походження. Переважна більшість із них - вихідці із Західної України. Як зазначила в інтерв’ю Радіо Свобода Генерал–губернатор Канади Мікаель Жан, вона просто не могла не побувати у Львові, щоб відчути і зрозуміти малу батьківщину своїх співгромадян.

Сьогодні останній день офіційного візиту в Україну Генерал-губернатора Канади Мікаель Жан. У Львові пані Мікаель Жан більше двох годин спілкувалась з молоддю, ознайомилась з роботою реабілітаційного центру для дітей хворих на ДЦП, цікавилась дотриманням прав людини, зокрема жінок.

Пані Мікаель Жан, народжена на Гаїті, коли їй було 11 років, її батьки змушені були покинути свою батьківщину і емігрувати в Канаду. Вона добре знає і розуміє долю емігрантів. Саме соціальній проблематиці приділяла найбільше уваги, коли працювала журналісткою на радіо та телебаченні.

Культура – це найбільший скарб кожної держави

Генерал-губернатор під час зустрічі з молодими людьми у Львові зізналась, що коли вона слухала українські пісні, музику, то мала враження, що це їй знайоме і близьке. Вона наголосила, що саме на національній ідентичності має Україна зосереджувати свою увагу, тому що культура – це найбільший скарб кожної держави. Для прикладу, у Канаді свого часу було більше 200 етнічних мов, на сьогодні лише 3 залишились живими, а це велика втрата для країни, бо немає багатьох культур народів.

Молодих львів’ян цікавила Канада як багатокультурна країна, коли дві мови французька і англійська є державними. Разом із Генерал –губернатором у Львові на діалог із молоддю приїхали представники різних куточків Канади, вони розповідали про участь канадської молоді у житті держави. Натомість пані Мікаель Жан цікавилась, чи молодь України бере участь у житті країни, чи є байдужою і апатичною до розвитку держави, чи може впливати на владу.

Те, що Генерал – губернатор має порозуміння з прем’єр-міністром своєї країни, є свідченням того, що для обох керівників держави важливий розвиток їхньої країни, пріоритети, добробут людей, зазначила в інтерв’ю Радіо Свобода пані Мікаель Жан. Власне цього, порозуміння вона бажала українським керівникам.

Нині Канада переживає нечуване для неї безробіття – 8 %. Однак попри це, пані Генерал –губернатор зазначила, що Канада є солідарною з Україною у цей непростий час у світі і сприятиме поглибленню співробітництва між двома країнами.

Мікаель Жан подасть численні пропозиції на розгляд уряду щодо співпраці Канади й України, зокрема в гуманітарній галузі, щоб українці і канадці могли спілкуватись між собою. Домовлено про те, що у Львові відкриють середню школу з поглибленим вивченням культури Канади та англійської і французької мов. А ще, за словами Генерал-губернатора, Канада працює над тим, щоб спростити візовий режим для громадян України.

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG