Доступність посилання

ТОП новини

ВООЗ готується підвищити рівень пандемічної загрози свинячого грипу


Як сказав виконувач обов’язків помічника генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я Кейдзі Фукуда, перехід до 5-го рівня від нинішнього 4-го був би суттєвим кроком.

Раніше в ВООЗ заявляли, що можуть підняти рівень загрози виникнення пандемії до 5-го, другого найвищого, рівня, якщо буде підтверджено, що люди, заражені вірусом нинішнього різновиду свинячого грипу, регулярно передають хворобу іншим людям принаймні в двох країнах.

Раніше в середу у США повідомили про першу поза межами Мексики смерть від нинішнього свинячого грипу. Майже дворічна дівчинка померла в штаті Техас, сусідньому з Мексикою.

Загалом випадки захворювань людей на нинішній різновид свинячого грипу підтверджені в восьми країнах.

Найбільше ураженою залишається Мексика. Там підтвердили смерть від свинячого грипу 7 осіб. Іще не встановлена точна причина смерті ще 159 померлих від хвороб, схожих на грип.

У Єгипті в середу оголосили, що в країні знищать усіх свиней як запобіжний захід проти свинячого грипу.

Новий небезпечний різновид грипу в людей викликає новий, раніше не відомий штам вірусу грипу, споріднений із кількома штамами свинячого, а також людського і пташиного грипу. Хворобу спершу назвали свинячим грипом, хоча вона, всупереч такій назві, вражає людей, але не свиней.

Через це Всесвітня організація охорони здоров’я тварин рекомендувала змінити назву, яка вводить в оману. Але в ВООЗ заявили, що вирішили не чіпати назву, яка вже утвердилася, хоч вона й неправильна.
XS
SM
MD
LG