Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко вимагає запустити нафтогін «Одеса-Броди» в аверсному режимі


Президент Віктор Ющенко вимагає від Кабінету Міністрів терміново забезпечити запуск нафтопроводу «Одеса-Броди» у напрямку Бродів – в аверсному режимі.

«Про це вже багато разів заявлялося. Я розумію, який отут політичний підтекст є для того, щоб блокувати цей режим, але я сьогодні звертаюся до здорового глузду й національного інтересу. Упевнений, що в уряду знайдеться мужність і мудрість прийняти це рішення», – сказав глава держави на нараді, присвяченій виробленню єдиної позиції усіх гілок влади щодо подальшого ефективного просування ідеї щодо Євразійського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК).

Президент нагадав, що у квітні азербайджанська сторона вкотре підтвердила свою готовність надати каспійську нафту для потреб України та Європи, включаючи технічні потреби в нафті для запуску «Одеса-Броди» в аверсному режимі.

«Тому питання сьогодні залишається за українською стороною», – сказав Президент.

Під час наради він також нагадав, що 24 квітня у Варшаві було затверджено техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) нафтопроводу «Одеса – Броди». Ющенко наголосив, що це ТЕО має бути презентоване на засіданні Єврокомісії.

За словами Президента, 7 травня має розпочатись діалог, у тому числі з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, щодо визначення конкретної дати такої презентації.

У серпні минулого року Віктор Ющенко доручив Кабміну забезпечити запуск нафтопроводу «Одеса-Броди» в аверсному режимі до 2009 року.

XS
SM
MD
LG