Доступність посилання

ТОП новини

Дем’янюк оскаржує свою депортацію в Верховному суді США


Як повідомив адвокат Джона (Івана) Дем’янюка, якого звинувачують у нацистських злочинах, Джон Броудлі, він надіслав апеляцію до Верховного суду і очікує, що її зареєструють найближчим часом.

За словами адвоката, він просить зупинити депортацію його підзахисного до Німеччини принаймні на 90 днів. За цей час Броудлі сподівається довести, що окружний федеральний апеляційний суд помилився минулого тижня, коли дозволив цю депортацію.

Захист і родина Дем’янюка наполягають, що 89-річний виходець із України надто слабкий і хворий, щоб пережити переліт через океан і утримування в німецькій в’язниці.

Міністерство юстиції США, яке наполягає на депортації, стверджує, що стан здоров’я Дем’янюка цілком дозволяє це.

Адвокати також звертають увагу, що, якщо Дем’янюка в Німеччині виправдають чи хоча б визнають нездатним постати перед судом, він уже не зможе повернутися до родини до США, бо позбавлений американського громадянства.

Видачі Дем’янюка домагається Німеччина, де його звинувачують у причетності до знищення 29 тисяч євреїв у нацистському таборі смерті Собібур на території окупованої Польщі. Німецькі прокурори заявляють, що Дем’янюк служив у цьому таборі охоронцем протягом часу, за який там знищили саме 29 тисяч людей, а відтак винен у причетності до цього.

Раніше Дем’янюка у США вдруге позбавили громадянства і постановили депортувати його до країни, яка погодиться його прийняти, теж стверджуючи, що він приховав свою службу охоронцем у нацистських концтаборах.

Дем’янюк заперечує ці звинувачення й заявляє, що ніколи не був охоронцем у таборах смерті, хоча як радянський військовополонений був змушений до служби на німців.

У 1980–90-х роках його вже позбавляли громадянства США і видали до Ізраїлю, де засудили до кари смерті за звинуваченням, ніби він був сумнозвісним своєю жорстокістю охоронцем на прізвисько «Іван Грозний» у нацистському таборі смерті Треблінка, але по тому вирок скасували і звільнили його, і Сполучені Штати тоді повернули йому громадянство.
XS
SM
MD
LG