Доступність посилання

ТОП новини

Що змінилось у житті польської родини за час членства Польщі в ЄС


Варшава – Цими днями у Варшаві на офіційному рівні відзначили п’ятиріччя вступу країни до Євросоюзу. Держава загалом гучно відреагувала на цей ювілей. А як до вступу в ЄС ставиться пересічна польська сім’я?

80 відсотків поляків заявляє про те, що вони задоволені вступом своєї країни до ЄС. Тому фахівці здивовані, чому за найновішими результатами опитування громадської думки, лише 20 відсотків поляків мають намір брати участь у виборах депутатів Європарламенту.

Соціологи пояснюють таки парадокс так: поляки налаштовані «ТАК» стосовно отримання субсидій Євросоюзу і водночас говорять «НІ» будь-якій своїй активності на європейській політичній арені.

Оскільки фахівці вважають, що впродовж 5 років найбільших перемін зазнало польське село, Радіо Свобода відвідало родину фермерів, яка живе за 200 кілометрів від Варшави.

Фермер Данута Попко говорить, що після вступу країни до Європейського Союзу їхнє господарство збільшилося вдвічі. «Досі в нас була мала ферма, зараз вона перетворилася на своєрідний виробничий центр, на малий молокопереробний завод. Упродовж останніх років ми отримали субсидії ЄС на проект модернізації сільськогосподарської техніки. Наприклад цього року купили дорогий сучасний трактор. У нього в салоні такі технічні новинки, яких не мають легкові автомобілі», – розповіла Данута Попко.

Ще п’ять років тому на фермі пані Попко було 30 корів, а зараз їх удвічі більше. До вступу Польщі до ЄС вони мали лише відсталу сільськогосподарську техніку – металобрухт 35-річної давнини.

«Сучасна сільськогосподарська техніка полегшує нам роботу на фермі. У нашому селі не вистачає робочих рук. Ми тут працюємо втрьох, всі члени нашої родини», – каже Данута Попко.

Вона завідує бізнесовою сферою сільськогосподарського підприємства, тобто саме вона на фермі «міністр фінансів». Але крім того, вона також домогосподарка. Радіо Свобода також поцікавилося, чи за минулі 5 років відбулися зміни у домашньому господарстві?

«Не перебільшуйте. У нас зараз так, як і п’ять років тому, як був, так і є телевізор, також пральна машина. Ми нещодавно придбали нову посудомийну машину. На мою думку, у домашньому господарстві не видно особливих змін. Вважаю, що це нормально, якщо у пересічній польській хаті зараз працює сучасна побутова техніка», – зауважила Данута Попко.

(Варшава – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG