Доступність посилання

ТОП новини

В Європі Ющенку нагадали про «молдаванина»


Політики, особливо глави держав, повинні бути надзвичайно обережними у своїх висловлюваннях стосовно представників інших націй.

На цьому в інтерв’ю УНІАН наголосила голова Європейської комісії проти расизму і нетерпимості (ЄКРН) Ради Європи Єва Сміт Асмуссен.

Вона, зокрема, прокоментувала деякі висновки, зроблені експертами ЄКРН щодо ситуацією в Україні стосовно боротьби з расизмом, нетерпимістю та проявами дискримінації.

«Я вважаю, політики повинні бути надзвичайно обережними у своїх висловлюваннях. Звичайно, це є неприпустимим не лише для голів держав, а й для всіх громадян, навіть у повсякденному житті. А що стосується Президента держави, то необхідно завжди наперед прораховувати наслідки, які можуть викликати ті або інші його висловлювання. Звичайно, це не красить керівника держави, це є образливо», – висловилася Сміт Асмуссен щодо оприлюдненого минулого місяця ЗМІ випадку, коли Президент України Віктор Ющенко порівняв громадянина із представником іншої нації.

Кажучи про загальну ситуацією з проявами расизму і нетерпимістю в Україні, голова ЄКРН зазначила: «Прикро, але ми отримуємо з України дуже негативні відомості про діяльність рухів скінхедів та ультраправих націоналістів. Це свідчить, що в державі склалася дуже серйозна ситуація у цьому питанні».

Водночас, вона відзначила, що в Україні поступово починають реалізувати широке коло ініціатив з протидії расизму і нетерпимості.

«Але найголовніше, що українське керівництво це усвідомлює, і, зокрема, до Верховної Ради внесені відповідні проекти щодо покращення ситуації у цій сфері», – вважає голова Європейської комісії проти расизму і нетерпимості.

Віктор Ющенко під час поїздки на Яготинський маслозавод (Київська область) назвав людину, яка невдало виконала його прохання, «молдаванином».

Пізніше Президент визнав, що «це був невдалий жарт».
XS
SM
MD
LG