Доступність посилання

ТОП новини

Україна вшановує День Перемоги


У Києві зранку керівники держави й чільні урядовці поклали вінки до Пам’ятника Невідомому солдатові, а потім узяли участь у ході ветеранів війни.

Урочиста хода, перед якою їхав бронетранспортер із червоним прапором, пройшла головною вулицею Києва Хрещатиком.

О 10:55 була оголошена загальноукраїнська хвилина мовчання пам’яті загиблих.

Відтак на урочистому мітингу на майдані Незалежності з промовою виступив Президент Віктор Ющенко.

Він, зокрема, заявив: «У новому часі немислимо допустити жодного найменшого натяку на відновлення будь-якої тоталітарної, авторитарної ідеології чи політики, що можуть плекати імперські амбіції, поставити під сумнів взагалі цінність людського життя і порушити священне право народів на самостійне національне буття».

«У перемозі над тоталітаризмом – одне з головних джерел рідної держави, здобутої нашим народом», – сказав Президент і висловив вдячність і щонайглибше визнання всім, хто здобував цю перемогу.

«Ми не можемо допустити байдужості і блюзнірства у ставленні до спільної боротьби і полеглих героїв», – наголосив також Ющенко.

Зокрема, сказав він, «треба зупинити процеси руйнування військових поховань і привести їх до ладу, належного нашій європейській культурі, зробити це з гідністю і великою любов’ю».

Президент також навів деякі числа: більш як 7 мільйонів українців пішли на фронт; кожен другий не повернувся додому; кожен другий, хто вижив, став інвалідом війни.

В епіцентрі світової війни Україна зазнала чи не найбільших втрат і руйнувань, сказав Ющенко: на фронтах, у концтаборах, у масових каральних акціях загинули до 10 мільйонів українців; повністю або частково були знищені 714 українських міст, 29 тисяч сіл, більш як 16 тисяч заводів, фабрик та інших промислових об’єктів; без житла залишилося 10 мільйонів чоловік.

«Перемога, здобута такою ціною, безумовно є священна. Священною є спільна перемога всіх членів антигітлерівської коаліції», – наголосив Президент.

Пізніше київським Хрещатиком окремо пройшла демонстрація лівих сил на чолі з керівництвом і представниками Комуністичної і Соціалістичної партій. Перед цією демонстрацією теж їхав бронетранспортер.

Багатотисячні урочистості з нагоди Дня Перемоги відбулися і в багатьох інших українських містах.

Зокрема, в Севастополі, який разом із 64-ю річницею перемоги над нацизмом святкував і 65-ту річницю визволення міста, відбулися марш ветеранів, до яких приєдналися активісти із антиукраїнськими гаслами, а також спільний парад Військово-морських сил України і Чорноморського флоту Росії, який наразі базується в місті.

У Сімферополі серед учасників урочистостей теж були представники проросійських партій і організацій, які славили як переможця «радянський» і російський народ.

У Львові на мітинг біля Пагорбу Слави з’їхалися представники Прогресивної соціалістичної партії України з південних і східних областей. Учасники мітингу, за повідомленнями, тримали велику кількість радянської символіки і закликали «повалити помаранчеву владу, яка нищить історію Вітчизняної війни і пам’ятники воїнам-визволителям».

В Івано-Франківську учасників урочистого маршу ветеранів і комуністів біля Меморіального цвинтаря зустрічав пікет Конгресу українських націоналістів та УНА-УНСО, які вигукували гасла проти комуністів і за державне визнання Української повстанської армії.

А в Херсоні під час урочистостей із нагоди 64-ї річниці перемоги активісти місцевої організації аматорів повітряних зміїв підняли в повітря 64 змії.

Увечері в суботу в Києві і ще 8 містах України відбудуться святкові салюти.

В Україні, як і в інших післярадянських країнах, крім держав Балтії, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні святкують 9 травня, а не 8 травня, як у решті світу.
XS
SM
MD
LG