Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 12:19

Freedom House: концентрація влади загрожує демократії в Україні


За рік президентства Віктора Януковича Україна зазнала тривожного занепаду в демократії і правах людини, мовиться в спеціальному звіті правозахисної організації Freedom House («Дім свободи»), оприлюдненому в середу.

Цей занепад, якщо його не зупинити, загрожує повернути Україну до авторитаризму часів до Помаранчевої революції, наголошують правозахисники в звіті з назвою «Сигнал тривоги: захистити демократію в Україні».

Звіт, серед іншого, вказує на дедалі більше придушення засобів інформації, вибіркове застосування правосуддя щодо опозиційних діячів, дедалі глибше втручання в суспільне життя Служби безпеки України, дедалі поступливіший парламент, нездатний домогтися підзвітності від виконавчої влади, а також на місцеві вибори жовтня минулого року, які вперше з часу Помаранчевої революції не відповідали демократичним стандартам.

Водночас звіт доходить висновку, що українське керівництво цінує свою міжнародну репутацію, наголошуючи на посиленому залученні Заходу до демократичного розвитку України.

Як заявив із цього приводу виконавчий директор Freedom House Дейвід Креймер, Україна за нинішньої влади «йде в неправильному напрямку» з огляду на демократію і права людини, і її можливе скочування до авторитаризму, якщо його не зупинити, було б великим відступом для України, а також зашкодило б сподіванням на реформи в усій Євразії.

І в самій Україні, і в країнах Заходу мають знайтися сили, відповідальні за те, щоб узятися за цю проблему і вчинити енергійний тиск, щоб зупинити подальше сповзання України, наголосив він.

Тим часом нині спостерігається кричуща відсутність уваги Заходу до України, наголошують правозахисники. Для того, щоб становище в Україні поліпшилося, це має змінитися, вважає Freedom House.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG