Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Німеччині відхилив апеляцію Дем’янюка


Адміністративний суд Берліна не погодився в понеділок із аргументом, що Німеччина має відкликати свою згоду прийняти вихідця з України, якого звинувачують у нацистських злочинах.

Така згода не є необхідною умовою для депортації Джона (Івана) Дем’янюка зі США, заявив суд. А вирішувати, чи здатний 89-річний Дем’янюк за станом здоров’я витримати політ зі Сполучених Штатів до Німеччини, – це справа виключно органів влади США, мовиться в рішенні суду.

Так само, наголосив суд, будь-які обмеження позивача в правах, про які твердить позивач, є результатом виключно рішення американської сторони депортувати його і не стосуються Німеччини.

Раніше в понеділок речник Міністерства юстиції Німеччини заявив, що на підставі наявної в міністерстві інформації там очікують, що протягом вівторка Дем’янюк уже прибуде до Німеччини, депортований зі США.

А у США Агентство «Франс Прес» повідомило з посиланням на неназвані джерела, що виліт спеціального шпитального літака з Клівленда, неподалік якого живе Дем’янюк, до Мюнхена запланований на 19 годину 20 хвилин понеділка за місцевим часом, коли в Києві вже настане вівторок.

Влада Німеччини раніше заявляла, що вже підготувала для Дем’янюка місце в лікарняному відділенні однієї з в’язниць у Мюнхені, де йому забезпечать належний догляд.

Після низки розглядів у різноманітних судах і апеляційних органах, аж до Верховного суду США, які Дем’янюк урешті програв, він вичерпав усі можливості для оскаржень своєї депортації у Сполучених Штатах.

Захист Дем’янюка намагався зупинити його депортацію, аргументуючи це поганим станом його здоров’я. Міністерство юстиції США, яке домагається депортації, заперечує ці твердження.

Німеччина чекає на видачу Дем’янюка, звинувачуючи його в причетності до знищення 29 тисяч євреїв у нацистському таборі смерті Собібур на території окупованої Польщі. Німецькі прокурори заявляють, що Дем’янюк служив у цьому таборі охоронцем протягом часу, за який там знищили саме 29 тисяч людей, а відтак винен у причетності до їхнього вбивства.

Раніше Дем’янюка у США вдруге позбавили громадянства і постановили депортувати його до країни, яка погодиться його прийняти, теж стверджуючи, що він приховав свою службу охоронцем у нацистських концтаборах.

Дем’янюк заперечує ці звинувачення й заявляє, що ніколи не був охоронцем у таборах смерті, хоча як радянський військовополонений був змушений до служби на німців.

У 1980–90-х роках його вже позбавляли громадянства США і видали до Ізраїлю, де засудили до кари смерті за звинуваченням, ніби він був сумнозвісним своєю жорстокістю охоронцем на прізвисько «Іван Грозний» у нацистському таборі смерті Треблінка, але по тому вирок скасували і звільнили його, і Сполучені Штати тоді повернули йому громадянство.
XS
SM
MD
LG