Доступність посилання

ТОП новини

Івана Дем’янюка депортували до Німеччини


Німеччина - Іван Дем'янюк, якого доправляють у кареті швидкої допомоги з аеропорту Мюнхен до в'язниці Штадельгайм, де йому мають висунути звинувачення, 12 травня 2009 р.

Німеччина – Закінчилася тривала юридична тяганина навколо депортації зі Сполучених Штатів Івана Дем’янюка, якого підозрюють у скоєнні воєнних злочинів. У вівторок спецрейсом літака його переправили до Мюнхена. У баварській столиці 89-річного чоловіка спочатку направили до тюремної лікарні.

В аеропорту ніхто із журналістів не бачив Дем’янюка на власні очі. Через підвищені заходи безпеки чартерний літак після посадки відразу загнали в ангар. Там, як повідомляється, тюремний лікар оглянув підозрюваного. Після цього для ретельного обстеження його відвезли до лікарняного відділення в’язниці Штадельгайм, де на Дем’янюка вже чекали.

Заступник директора тюрми Йохен Менцель повідомив, що персонал добре підготувався до прийняття підозрюваного і готовий надати належні медичні послуги дуже старій і дуже хворій людині. У лікарняному відділені в’язниці Дем’янюку впродовж дня мають також пред’явити ордер на арешт.

«Такі злочини не підлягають терміну давності»

Українцю за походженням, тепер людині без громадянства Івану Дем’янюку закидають причетність до вбивства 29 тисяч євреїв у нацистському таборі смерті Собібур, який діяв на території Польщі. Підозрюють, що в літку 1943 року Дем’янюк працював у цьому таборі наглядачем і допомагав заганяти людей до газових камер. Підозрюваний відкидає такі обвинувачення. Він стверджує, що на той час сам був військовополоненим. Найважливішим доказом проти Дем’янюка є його посвідчення охоронця концтабору. З документу витікає, що його власник від березня до вересня належав до команди охоронців у Собібурі. За даними преси, цей документ американські слідчі отримали з Росії. Справжність посвідчення підтвердили як американські, так і німецькі експерти.

Центри Сімона Візенталя й Центральна рада єврейських громад у Німеччині привітали депортацію Дем’янюка. «Такі злочини не підлягають терміну давності», – сказала президент Центральної ради Єврейських громад у Німеччині Шарлотте Кноблох. Вона висловила сподівання, що Дем’янюк отримає належне покарання. Засновник Центру Візенталя рабин Марвін Гір зауважив, що «можливо, це буде останній процес проти нацистського злочинця».

Однак ще не відомо, коли розпочнеться процес. Це залежить від стану здоров’я підозрюваного. Справою Івана Дем’янюка займається саме мюнхенська прокуратура, оскільки перед тим, як виїхати до США, він на початку 50-х років проживав у Баварії.

(Німеччина – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG