Доступність посилання

ТОП новини

Хто може виявитися крайнім у неможливості відставки Луценка? (Огляд преси)


Київ – Вперше в історії України чиновник високого рангу добровільно подав у відставку після хуліганської витівки. Але, як пише газета «Нова», добровільна відставка Юрія Луценка може стати добре відрежисованою виставою з його порятунку. Адже коли народні депутати не проголосують за його відставку, міністр зможе перекласти всю вину на них. Мовляв, я грішний і покаявся, а ось парламент мене не відпускає і змушує працювати. Білою і пухнастою лишається і Юлія Тимошенко – знову ж таки депутати винні. Насправді ж Прем’єр не зацікавлена у відставці Луценка, позаяк МВД напередодні виборів – потужний адмінресурс. Але найголовніше – відставка міністра розвалить коаліцію. Докладніше про це розповідається в статті «Термінатор. Судний день».

Загулом у Франкфурті Ю.Луценко спровокував політичну кризу, рівної якій не було від минулої осені, стверджує газета «Сегодня». Видання зазначає, що у виграшній ситуації лише «Єдиний центр» Віктора Балоги та Партія регіонів. Вони давно «точили зуб» на Луценка, а тут глава МВС сам себе підставив, виявившись «п’яницею і дебоширом». Про це йдеться в публікації «Луценкогейт зірвав роботу парламенту».

Блокування роботи парламенту Партією регіонів з вимогою відставки Ю.Луценка після того, як силовик сам подав на розгляд Ради рапорт про відставку, виглядає надто недоречно, стверджує газета «Вечірні вісті». Відтак є привід замислитись над справжніми мотивами поведінки «регіоналів» і наближених до Секретаріату Президента політиків. Докладніше про це пише стаття «Кому вигідна відставка Луценка?»

Вітчизняна економіка переходить на нелегальне становище – згідно з даними Мінекономіки, рівень тінізації вітчизняної економіки в 2008 р. досяг рекордної відмітки, збільшившись за рік на 2,3% і склавши 31,1% ВВП. Як пише тижневик «Ділова столиця», тривала фінансова криза змусить бізнес ще ретельніше ховати свої доходи від держави. За прогнозами аналітиків, питома вага тіньових операцій в економіці до кінця року може досягти 40%.

Чому десятки органів контролю не помічають земельних оборудок? Про це розмірковують журналісти газети «Голос України». Вони пишуть, що для тих, хто намагається оформити документи на землю, яка не один рік належала родині, виготовити державний акт чи домогтися у чиновників дозволу на використання кількох соток одразу, знаходиться чимало бюрократичних перепон у найрізноманітніших відомствах, через які потенційному власнику землі пройти надзвичайно складно. Але при цьому час від часу спливають факти про те, що десятки гектарів, незрозуміло, яким чином, опиняються у власності несподіваних землевласників. Чому для одних діє дрібне сито заборон, а для інших відкрита широка дорога до землі? Роздуми про це видання пропонує в статті «У семи няньок - гектари без догляду».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG