Доступність посилання

ТОП новини

У Варшаві радяться з приводу оборонної політики


У Варшаві проходить нарада учасників Робочої групи з питань реформування оборонної політики. Нарада відбувається в рамках комісії НАТО-Україна, діяльність якої започаткували у четвер у Варшаві. Паралельно засідає також комісія з питань підвищування кваліфікацій цивільних співробітників оборонного сектора країн-членів НАТО та України.

Робоча група комітету НАТО-Україна працює уже 10 років. Учасники нарад – представники відомств оборони країн-членів Альянсу та України.

Міністр оборони Польщі Боґдан Кліх вважає, що відносини Польщі з Україною вже давно набули особливого значення, тому невипадково наради проводяться у Варшаві, а не в Брюселлі, як досі.

«Під час нинішніх та завтрашніх нарад представники країн-членів НАТО та України, представники Міжнародного секретаріату НАТО, інші наші партнери комплексно обговорюватимуть стан співробітництва України з НАТО. Отож перед нами море тем до вирішення», – сказав міністр.

На варшавських нарадах Робочої групи комісії НАТО-Україна головують помічник Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики Іржі Шедіви, міністр оборони Польщі Боґдан Кліх та перший заступник секретаря РНБО України Степан Гавриш.

«Спільна робоча група є одночасно механізмом, який формує практично значну частину філософії співпраці в рамках комісії Україна-НАТО. Саме тут відбуваються ключові тести на предмет не тільки виконання домашнього завдання спільних рішень, які приймаються на рівні вищого керівництва, політичного керівництва НАТО, Президента України, послів НАТО, міністрів іноземних справ та міністрів оборони, а й ми плануємо та працюємо над цілою низкою питань, які розширюють горизонти для спільної співпраці», – сказав Степан Гавриш.

Польські журналісти запитали пана Гавриша, яким чином Україна хоче стати членом НАТО, адже більшість суспільства налаштоване проти цього.
На це український гість відповів: «Ситуація, з моєї точки зору, є достатньою. Як мінімум з моменту, коли ми почали діяти активно в цьому напрямку і Президент Ющенко заявив про стратегічний вибір власне плану щодо приєднання до членства НАТО. Завдяки інформаційній політиці, діяльності уряду, ми отримали приблизно близько 30-33 відсотків в суспільстві тих, хто сьогодні або прямо підтримує вступ України в НАТО, або погоджується, що це є неминучим вибором».
XS
SM
MD
LG