Доступність посилання

ТОП новини

Сотні тисяч біженців у Пакистані через бої з «Талібаном»


Пакистан - Верховний комісар ООН у справах біженців Антоніу Ґутерріш у таборі біженців у Свабі, 14 травня 2009 р.

Прага – Густо заселені райони Пакистану стають ареною військових дій уряду проти «Талібану». Щоб попередити гуманітарну катастрофу, уряд тимчасово скасував заборону на пересування в долині Сват та сусідньому гірському регіоні Малаканд. Потік біженців оцінюють у сотні тисяч осіб, що може далі дестабілізувати ситуацію в країні.

Міжнародні гуманітарні організації вже зареєстрували близько 900 тисяч переміщених осіб в Пакистані. Так, за міжнародною класифікацією називають біженців, які не покидають територію країни. Вони тікають із долини Пешавар, яка стає ареною бойових дій у сусідні регіони Мардан та Свабі. Також біженці тікають далі на схід країни і в столицю, Ісламабад.

Один із біженців, Фазаль Алі з долини Сват розповів, що змусило його з родиною покинути власну домівку: «Вранці, 5 травня під час сніданку ми почули, як бомба впала на сусідній будинок. Трьох жінок розрубало навпіл. Ми втікали у тому, що було на нас, і опинилися тут».

Величезна кількість внутрішніх біженців створює додаткові проблеми для уряду Пакистану, який нині має надати хоча б мінімальну допомогу тим, хто втік раніше з районів бойових дій. Близько півтора мільйона пуштунів переселилося в регіоні протягом останніх п’яти років. Очікується, що нова хвиля насильства може призвести до того, що щонайменше ще мільйон осіб покине свої домівки.

Криза може сягнути «драматичних» масштабів

Табори для біженців, організовані урядом, нині можуть вмістити лише близько 80 тисяч осіб. Багатьом нужденним відкрили свої двері місцеві мешканці, але і їхні ресурси обмежені.

Верховний Комісар ООН у справах біженців Антоніу Ґутерріш, який відвідав табір в районі Свабі, говорить, що криза може сягнути «драматичних» масштабів, якщо міжнародна допомога не встигне надійти вчасно.

Армія зі свого боку, обіцяє діяти обережно, зважаючи на велику кількість цивільних в регіоні. А генерали сподіваються, що чим швидше завершиться операцію проти «Талібану», тим швидше біженці зможуть повернутися додому.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG