Доступність посилання

ТОП новини

У Биківні презентували виставку про комуністичний терор в Україні


Міжнародна історико-документальна виставка «Зламані долі: комуністичний терор в Україні 1920–1950-х років» складається з 24 частин, повідомила прес-служба Служби безпеки України. СБУ брала участь у її створенні.

Експозиція виставки документально висвітлює механізм здійснення репресій проти усіх верств українського суспільства: селянства, інтелігенції, військових, політичної еліти, духовенства в довоєнні роки, масові репресії радянських каральних органів 1940-х років на Західній Україні після її приєднання до Радянської України, репресії НКВС проти учасників національно-визвольного руху, проти мирного населення, яке масово депортувалося у віддалені райони СРСР задля нищення національної ідентичності українського етносу.

Виставка також розповідає про історію ГУЛАГу та повстання, що прокотилися таборами після смерті Сталіна й були організовані політичними в’язнями-українцями, про перебіг повоєнних репресій, спрямованих проти остарбайтерів та колишніх військовополонених, про місця, де репресовані відбували покарання, та про найбільші місця поховань репресованих.

У неділю, 17 травня, в Україні вшановують цього року День пам’яті жертв політичних репресій. Цей день встановлений на третю неділю травня.

Головні меморіальні заходи відбулися в Биківні під Києвом, у Національному історико-меморіального заповіднику «Биківнянські могили». У Биківнянському лісі розташовані найбільші в Україні місця поховань жертв масових політичних репресій.
XS
SM
MD
LG