Доступність посилання

ТОП новини

Голова розвідки: Переговори про звільнення українців з полону мають прогрес


Голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж повідомив, що переговори про звільнення українських моряків, які перебувають на борту 4 суден, захоплених піратами, ведуть судновласники, а Служба зовнішньої розвідки сприяє цьому.

«Вони йдуть конструктивно. Мають прогрес. За деякими з них є надія, що завершаться найближчим часом, за іншими буде затягування. Але загрози морякам на даний момент немає, вони забезпечені в принципі всі на довгий період водою, харчуванням. Це не та складна ситуація, яка була з «Фаїною», – зазначив Маломуж.

Крім того, голова Служби зовнішньої розвідки заявив, що виступає проти силового варіанту звільнення суден з піратського полону.

«На даний момент я проти, хоча ми цей варіант не виключаємо. Ми можемо готувати міжнародні контингенти, залучати наш спецназ, але на даний момент поки єдина модель без жертв – це викуп… Вдалих операцій без викупу я не знаю», – сказав Микола Маломуж.

При цьому він пояснив, що майже у 100% захоплення піратами суден сплачувався викуп, а під час штурмових операцій значних втрат зазнавали всі сторони – заручники і спеціальні загони.

Водночас ефективним механізмом боротьби з піратством голова Служби зовнішньої розвідки назвав консолідацію міжнародних зусиль.

«Поки ми не нейтралізуємо ситуацію на території Сомалі, не організуємо комплексну операцію на морі, не використаємо повітряних можливостей, ми не зможемо ефективно боротися з піратством», – сказав Маломуж.

За його словами, країни, які здійснюють перевезення вантажів, повинні консолідувати зусилля й провести спільну конференцію з проблеми піратства. Президент Віктор Ющенко 2 тижні тому ще раз звернувся до ООН, ЄС і НАТО про проведення конференції на рівні політичного керівництва, міністерств оборони і спеціальних служб для відпрацювання спільної моделі дій проти піратів, повідомив голова розвідки.

На сьогодні в полоні сомалійських піратів перебувають 35 українських моряків. Вони є членами екіпажів суден Ariana, Marathon, MV Hansa Stavanger і Patriot.

XS
SM
MD
LG