Доступність посилання

ТОП новини

Парламент відхилив програму приватизації


Верховна Рада відмовилась ухвалити Державну програму приватизації на 2008-2012 роки. За ухвалення відповідного проекту документа в третьому читанні проголосували лише 212 народних депутатів з 420 зареєстрованих у сесійній залі.

Пріоритетами проведення приватизації у 2008-2012 роках визначалися оптимізація структури державної власності у виробничій сфері; залучення до приватизації покупців, які мають довгострокові інтереси у розвитку підприємств; підвищення довіри покупців до процесу приватизації.

До процесу приватизації у 2008-2012 роках передбачалося включити насамперед, ті об’єкти, подальше перебування яких у державній власності є неефективним і потребує значних додаткових державних витрат на утримання, на розвиток виробництва.

Це – збиткові підприємства з метою проведення фінансового оздоровлення; дрібні пакети акцій, які не забезпечують здійснення державою вирішального впливу на діяльність таких товариств; об’єкти незавершеного будівництва, які не можуть бути добудовані за рахунок державних коштів; окремо визначені об’єкти, що перебувають на балансах підприємств і подальше перебування яких у державній власності недоцільне.

У червні минулого року парламент ухвалив проект програми приватизації за основу, а в лютому – у другому читанні, однак не зміг затвердити його в цілому.

Попередню редакцію програми приватизації схвалили в 2000 році.

XS
SM
MD
LG