Доступність посилання

ТОП новини

Рада Європи бачить позитиви й негативи в боротьбі з відмиванням грошей в Україні


Експертний комітет із оцінки заходів на боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму Ради Європи (MONEYVAL) оприлюднив у понеділок звіт про третій раунд оцінки зусиль України.

Звіт, затверджений на засіданні Комітету ще в березні, відзначає поступ України в розвитку системи боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму від часу попередньої оцінки 2005 року.

Серед таких поліпшень названо значну кількість засуджень за відмивання грошей, зокрема, пов’язане з торгівлею наркотиками. Українська влада також встановила дієві механізми оперативної співпраці в такій боротьбі і надає в ній значну міжнародну допомогу іншим країнам.

Водночас в Україні залишаються певні проблеми з законодавчим забезпеченням такої боротьби. Зокрема, законодавча база боротьби з фінансуванням тероризму ще не відповідає міжнародним стандартам. Крім того, фінансові організації, за винятком банків, надто мало повідомляють про підозрілі операції.

Зобов’язання в галузі боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму останніми роками в Україні поширили на казино, але вони досі не поширені на агентів із торгівлі нерухомістю, торгівців коштовними металами й каменями, юристів, нотаріусів та інших, хто надає юридичні послуги й обслуговує компанії – бухгалтерів тощо. Це порожнє місце в законодавстві потребує негайного виправлення, мовиться, зокрема, в звіті, який налічує майже 250 сторінок і ще понад 300 сторінок додатків.

Експертний комітет із оцінки заходів на боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму Ради Європи нагадує, що стежитиме за втіленням своїх рекомендацій.
XS
SM
MD
LG