Доступність посилання

ТОП новини

ЄС занепокоєний порушенням релігійних свобод в Ірані


Рада Європейського Союзу від імені ЄС закликала владу Ірану припинити постійні переслідування законної релігійної діяльності, зокрема, християн.

Головний орган ухвалення рішень Євросоюзу також звернув увагу на долю семи членів релігійної спільноти багаїв в Ірані, яких тримають під вартою вже понад рік і висувають їм серйозні звинувачення.

За конституцією Ісламської Республіки Іран, офіційною релігією країни є іслам, а саме одна з його деномінацій — шиїтів-двонадесятників школи Джаафарі. При цьому «повна повага» має виявлятися й до носіїв інших течій ісламу.

Конституція також офіційно визнає за релігійні меншини зороастрійців, юдеїв і християн, яким дозволено сповідувати свою віру «в межах закону».

Основний закон Ірану також проголошує обов’язок влади і всіх мусульман із повагою ставитися до немусульман і не порушувати їхніх прав людини, якщо ті не займаються підривною діяльністю щодо ісламу та Ісламської Республіки Іран.

На практиці ж, як засвідчують правозахисники, до немусульманських меншин ставлення в Ірані нерівне й вони нерідко зазнають дискримінації і ворожого ставлення.

За оцінками, християн в Ірані близько 300 тисяч із загалом понад 70 мільйонів населення, а носіїв віри багаї, яку в Ірані не визнають, – до 350 тисяч.
XS
SM
MD
LG