Доступність посилання

ТОП новини

ЄС схвалив запровадження «блакитної карти» для висококваліфікованих працівників


Після того, як затверджена в понеділок директива набуде чинності через офіційну публікацію, країни-члени ЄС повинні будуть протягом двох років запровадити її положення в свої національні законодавства.

«Блакитна карта» ЄС передбачатиме розширені права для іноземців із «третіх країн» (тобто не-членів ЄС), які отримають цей новий спеціальний дозвіл на працю й перебування, якщо виконають певні умови. Серед них – наявність чинного контракту чи зобов’язання працедавця, які гарантуватимуть заявникові висококваліфіковану (і високо оплачувану) працю.

У такому разі документ видаватиметься, як правило, на термін від 1 до 4 років (конкретний термін окремі країни встановлюватимуть самі), з правом продовження, а з часом і отримання дозволу на постійне перебування в країнах ЄС.

Одночасно Євросоюз іншою директивою затвердив і запровадження нових, суворіших заходів проти працедавців, які надаватимуть працю іноземцям-нелегалам.

Ці документи, які стосуються галузі юстиції і внутрішніх справ, уже були узгоджені в Євросоюзі раніше, і в понеділок їх без обговорення формально затвердила в Брюсселі Рада Європейського Союзу, яка зібралася в складі міністрів сільського господарства і рибальства.
XS
SM
MD
LG