Доступність посилання

ТОП новини

«Більд» не оприлюднить спростування Луценка – ЗМІ


Видавництво Axel Springer AG не має наміру публікувати спростування частини статті в газеті «Більд» про інцидент за участі міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка та його сина в аеропорту Франкфурта-на-Майні 4 травня.

Про це повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на слова речника видавництва Тобіаса Фрьоліха.

Він підтвердив, що до видавництва справді надійшов запит від адвоката Луценка з вимогою вилучити з електронної версії газети частину публікації та оприлюднити спростування частини звинувачень. Однак, за словами речника, видавництво Axel Springer AG, якому належить газета «Більд», цю вимогу відкинуло.

За законом про друк федеральної землі Берлін, до юрисдикції якої належить це видавництво, періодичні видання можуть відхилити вимогу зацікавлених осіб або інституцій щодо оприлюднення спростування, якщо вважають, що у цих осіб немає обґрунтованого інтересу в оприлюдненні спростування. У такому разі зацікавлена сторона звертається до суду.

Палата у справах друку зазвичай виносить в таких випадках не вирок, а «розпорядження суду про забезпечення претензій сторони».

Лише в наступному судовому процесі, на підставі апеляції друкованого видання щодо цього розпорядження, розглядається суть справи.

Як повідомив Фрьоліх, станом на 26 травня його видавництво не отримало навіть письмового розпорядження суду з цього приводу. У разі, якщо таке надійде, Axel Springer AG залишає за собою право на подальші юридичні кроки.

Вчора член парламентської слідчої комісії з розслідування інциденту в аеропорту Франкфурта Катерина Лук’янова повідомила, що газета «Більд» протягом двох тижнів, у разі неподання апеляції, має виконати рішення Земельного суду Берліна і спростувати неправдиву інформацію, поширену щодо сина голови МВС України – Олександра Луценка.

XS
SM
MD
LG