Доступність посилання

ТОП новини

«Русинський сепаратизм» в Україні не пройде – Наливайченко


Правоохоронні органи України не допустять проявів так званого «русинського сепаратизму». Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив голова Служби безпеки Валентин Наливайченко.

«Зараз СБУ розслідувала кримінальну справу, висунула звинувачення, справа – в суді. І я дуже просив би, щоб нас підтримали до кінця і щоб рішенням суду ця організація [Сойм підкарпатських русинів] була заборонена, знята з реєстрації. І тоді зникне й ця штучна проблема», – зазначив голова СБУ.

На його думку, ані очільник асоціації «Сойм підкарпатських русинів» Димитрій Сидор, якому висунули звинувачення в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, ані сама ця організація не мають жодного стосунку до русинського руху.

«Якщо говорити по суті справи, то мені приємно, що ми (СБУ) були відверті з самого початку. Ще на етапі дослідчої перевірки, а потім коли була порушена справа проти конкретної організації і висунуті звинувачення конкретному громадянинові – ми одразу сказали, що ці люди не мають жодного відношення до русинського руху і до тих проектів – шкіл, гуманітарних проектів, які є русинськими», – наголосив голова СБУ.

Наливайченко повідомив, що СБУ перекрила канали фінансування цієї організації, проте відмовився уточнити, хто саме їх фінансував, зауваживши, що висновки можна легко зробити, проаналізувавши заяви Димитрія Сидора.

У жовтні минулого року в Мукачеві відбувся другий «Європейський конгрес прикарпатських русинів», де ухвалили рішення про «русинську державність».

Один із лідерів русинського національного руху Димитрій Сидор є настоятелем ужгородського храму Христа-Спасителя УПЦ Московського патріархату.

Служба безпеки України висунула проти нього звинувачення у рамках кримінальної справи, порушеної за фактом його закликів до зміни територіального устрою та державних кордонів України – всупереч Конституції.

XS
SM
MD
LG