Доступність посилання

ТОП новини

Передоплата транзиту газу до Європи через Україну малоймовірна – Путін


Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявляє, що передоплата Росією транзиту газу до Європи через Україну малоймовірна, зокрема, через позицію Президента України Віктора Ющенка.

Про це мовиться в заяві, оприлюдненій на офіційному сайті прем'єра Росії.

За словами Путіна, проведені переговори свідчать, що в України можуть виникнути проблеми з виконанням чергового платежу за російський природний газ, що поставляється для внутрішнього споживання і закачування у підземні сховища, що збільшує «ризик нових збоїв у транзиті російського газу європейським споживачам».

«У рамках пошуку виходу з ситуації, що склалася, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко запропонувала, щоб Росія здійснила передоплату за транзит газу до Європи на 5-7 років вперед у сумі близько 5 мільярдів доларів США. Приблизно стільки ж українці мають сплатити за російські поставки. Реалізація такої схеми є малоймовірною щонайменше з трьох причин», – вважає Путін.

Перше, на його думку, «Президент України Віктор Ющенко у своєму недавньому виступі по суті оголосив такий варіант незаконним.

Друге: згідно з підписаною 23 березня 2009 року в Брюсселі Спільною Декларацією ЄС-Україна щодо модернізації української газотранспортної системи планується провести істотну зміну організаційної структури газового комплексу України. Тобто, зараз ми не можемо з упевненістю сказати, з ким саме в перспективі доведеться працювати «Газпрому» по виконанню контрактів з постачання газу Україні і забезпечення транзиту європейським споживачам.

Третє: в умовах глобальної кризи, зниження цін на газ і об'ємів продажів доволі складно акумулювати таку суму, як 5 мільярдів доларів», – йдеться в заяві російського прем’єра.
XS
SM
MD
LG