Доступність посилання

ТОП новини

На Житомирщині викрили «работоргівця», що продавав односільчан до Чехії


39-річний зловмисник отримував за продаж бригади з чотирьох людей близько 2 тисяч євро, повідомив начальник відділу в справах торгівлі людьми УМВС в Житомирській області Михайло Сорока.

Розслідування вже встановлено 8 фактів продажу цим зловмисником людей у трудову експлуатацію, наводить слова правоохоронця агентство «УНІАН» у неділю.

Як розповідали потерпілі, приїхавши до Чехії, вони опинялися в трудовому рабстві на віддаленій від найближчого житла закритій території під охороною, де працювали на небезпечному виробництві без дотримання техніки безпеки. Травмованих лікували в приватного лікаря за їхній власний кошт.

По тому заробітчани дізнавалися, що після закінчення терміну їхніх туристичних віз вони виявлялися в чужій країні нелегалами.

Коли вони врешті збунтувалися, їх вигнали без виплати грошей, ще й із боргами перед підприємством через накладені на них штрафи.

Але жоден із заробітчан після складного повернення додому не звернувся до міліції для припинення діяльності односільчанина, який продовжував вербувати людей у трудове рабство, зауважив представник правоохоронних органів.

Наразі відносно зловмисника порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 149 («торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини») Кримінального кодексу України, якою передбачено покарання позбавленням волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна або без неї.
XS
SM
MD
LG