Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 13:45

Концепція порятунку «Опеля» передбачає інвестиції росіян


Берлін – Канцлер Німеччини Анґела Меркель виступила на захист ухваленої концепції порятунку автомобільного концерну «Опель». Не можна допустити, щоб цей автомобілебудівник потрапив у вир банкрутства свого материнського підприємства, американської корпорації «Дженерал Моторз», заявила Меркель у понеділок. Минулими вихідними німецький уряд підтримав план, за яким головним інвестором «Опеля» стане канадсько-австрійська фірма «Маґна» разом із її російськими партнерами.

Працівники «Опеля» можуть спокійно йти в літні відпустки і не боятися, що повертатися після відпочинку їм більше не буди куди. Минулими вихідними представники уряду Німеччини, американського міністерства фінансів та канадсько-австрійської фірми автомобільних складових «Маґна» домовилися про порятунок цього традиційного німецького автомобілебудівника.

Концепція порятунку передбачає, що контрольний пакет акцій «Опеля» належатиме «Маґні» та її російському партнерові – контрольованому російською державою банкові «Сбербанк».

«Це шанс для працівниць і працівників, який, я гадаю, вони справді заслужили, оскільки не вони винні в такій ситуації, а помилки менеджерів у Сполучених Штатах Америки на «Дженерал Моторз», – заявила Анґела Меркель.

Довгі місяці невизначеності

Упродовж кількох останніх місяців доля «Опеля», який є дочірнім підприємством «Дженерал Моторз», залишалась незрозумілою. Спочатку власну концепцію порятунку запропонувало саме керівництво компанії. Однак у німецькому уряді, який має гарантувати перехідне фінансування обсягом у півтора мільярда євро, її розкритикували.

Згодом з’явилося два потенційні інвестори – італійський «Фіат» і канадсько-австрійська фірма «Магна», яка постачає для автомобільної галузі комплектувальні частини.

«Фіат» теж не прийшовся до смаку, оскільки його концепція, серед іншого, передбачала згортання виробництва двигунів на заводах «Опеля» в Німеччині, а значить – можливе закриття однієї з фабрик. До того ж велика власна заборгованість не викликала особливої довіри до італійської компанії.

В уряді концепція порятунку переконала не всіх

Натомість «Маґна», яка фактично не має боргів, пообіцяла зберегти всі заводи, а разом зі своїми російськими партнерами «Сбербанком» і Горьковським автомобільним заводом відкрити для німецької компанії доступ до нових ринків у країнах Східної Європи. Ця концепція, однак, викликала дискусію і в самому німецькому уряді.

Федеральний міністр економіки, наприклад, до останнього відстоював ідею контрольованого банкрутства. Однак відстояти свій погляд йому так і не вдалося.

На захист ухваленої концепції виступила й Меркель. «Федеральний уряд зробив те, що міг і, на мою думку, що він повинен був зробити. Але слід звернути увагу на те, що для «Опеля» й інвестора «Маґни» робота тільки починається, і, безперечно, ще доведеться розв’язувати чимало складних завдань».

Зовсім без звільнень теж не обійдеться

Із цим погоджується й голова робітничої ради Клаус Франц. Він не тішить себе рожевими надіями, що все обійдеться взагалі без скорочення робочих місць.

«Але після 80 років у нас з’явилася унікальна можливість, так би мовити, заново заснувати «Опель» у Європі, базуючись при цьому на наших цінностях», – переконаний Франц. 80 років тому, в 1929-му, 80 відсотків акцій компанії «Адам Опель» купила «Дженерал Моторз»; іще через два роки американці стали стовідсотковими власниками європейської компанії.

Упродовж наступних тижнів «Опелеві» й «Маґні» доведеться ретельно попрацювати, а саме передусім дати відповідь на запитання, які моделі, в якому обсязі й на яких фабриках випускатимуться далі.

(Берлін – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG