Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 04:17

Бюрократичні перепони довкола малого прикордонного руху з Польщею


Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський

Львів – Уже до 20 червня має набути чинності угода про малий прикордонний рух, обнадіяв українців прикордоння посол Польщі в Україні Яцек Ключковський. А це дасть змогу мешканцям тих населених пунктів, які розташовані у межах 30 кілометрів від кордону, отримавши спеціальний дозвіл, вільно перетинати кордон і перебувати на польській території в такій самій 30-кілометровій зоні. Але ще є перепони в процедурі запровадження малого прикордонного руху з Польщею.

Бюрократичні процедури навколо угоди ще тривають, повідомив Радіо Свобода посол Польщі в Україні Яцек Ключковський.

Після того, як обидві палати польського парламенту ратифікували угоду про малий прикордонний рух, а президент Польщі підписав цей документ 18 травня, зараз відбувається обмін нотами між Міністерствами закордонних справ двох країн. І лише через 10 днів після того угода набуде чинності, сказав він.

Посол не назвав точної дати запровадження малого прикордонного руху, але пообіцяв, що це буде не пізніше від 20 червня.

У разі порушення правил – заборона в’їзду в Польщу

Більше як півтори тисячі населених пунктів на Львівщині та Волині підпадають під дію угоди про малий прикордонний рух. Постійні їхні мешканці зможуть подавати документи лише в консульські установи Польщі у Львові та Луцьку. Їм видаватимуть документ, згідно з яким без паспорта та візи дозволятиметься перебувати на польській стороні у межах 30 кілометрів від кордону не більше як 90 днів протягом кожних півроку.

Мешканці прикордоння отримуватимуть відповідні дозволи спершу на 2 роки. Якщо не матимуть порушень, то наступний дозвіл діятиме 5 років.

У випадку ж порушення правил перетину кордону й перебування в Польщі порушникам заборонятимуть в’їзд у сусідню державу на термін 3 роки. А депортація з Польщі обернеться для порушника штрафом і забороною перетинати польський кордон упродовж 5 років.

Вільний перетин кордону пожвавить контрабандну торгівлю

Угода про малий прикордонний рух між Україною і Польшею мала набути чинності ще три місяці тому, але Єврокомісія виступила з вимогою до Польщі скоротити прикордонну зону з 50 до 30 кілометрів і скасувати обов’язкове медичне страхування для громадян, які перетинають кордон згідно з договором про малий прикордонний рух.

Вільне пересування у межах 30-кілометрової зони дозволить багатьом мешканцям прикордоння бувати на своїй колишній батьківщині, відвідувати місця поховання своїх рідних.

Однак, як прогнозують експерти, вільне пересування через кордон пожвавить і дрібну торгівлю з України, звідки так звані «мурашки» частіше перевозитимуть потягом і рейсовими автобусами контрабандні сигарети і алкоголь.

(Львів – Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG