Доступність посилання

ТОП новини

Литвин – за широку коалiцiю з чотирьох фракцiй


Голова Верховної Ради Володимир Литвин виступає за розширення коаліції фракцій БЮТ, «Нашої України – Народної самооборони» і Блоку Литвина за рахунок фракції Партії регіонів.

«Давайте будемо називати її, наприклад, об’єднаною коаліцією», – зазначив спікер.

За його словами, ідеальним варіантом було б створення більшості за рахунок усіх фракцій. Однак фракція Комуністичної партії буде продовжувати перебувати в опозиції, а її входження в коаліцію – малоймовірне, зазначив Литвин.

Спікер вкотре наголосив, що виступає проти проведення таємних переговорів щодо переформатування більшості та вважає, що після певних домовленостей, досягнутих у закритому режимі, парламентські фракції повинні перейти до відкритих переговорів.

Раніше фракція Блоку Литвина розкритикувала решту парламентських фракцій за ведення кулуарних переговорів із переформатування коаліції.

БЮТ завтра визначатиметься щодо створення коаліції

Фракція БЮТ завтра проведе своє засідання, на якому може обговорити питання щодо створення нової коаліції, якщо його порушить лідер блоку Юлія Тимошенко.

Про це повідомив представник БЮТ Сергій Міщенко. За його словами, засідання відбудеться о 19:30.

«Тому до засідання фракції ми не можемо ухвалювати будь-яке рішення», – сказав депутат.

За його словами, це стосується не тільки питання створення коаліції, але і змін до Конституції та кадрових питань.

Раніше засідання фракції БЮТ планувалося на сьогодні.

Герман: рішення щодо коаліції визріло, але є неузгодженості

Фракцiя Партiї регiонiв близька до ухвалення рiшення про спiвпрацю з БЮТ, але поки що не погоджена позицiя щодо способу обрання Президента. Про це повідомила заступник лідера фракції Партії регіонів Ганна Герман.

«Рiшення майже ухвалене, але воно має бути твердим. Це дуже серйозне рiшення», – сказала Герман.

За її словами, лiдер Партiї регiонiв Вiктор Янукович на сьогоднi має найбiльшу популярнiсть в Українi і може отримати переконливу перемогу на прямих президентських виборах. Водночас багатомiсячна виборча кампанiя може завдати багато шкоди Українi, наголосила Герман.

«Ми говоримо сьогоднi про те, що треба ефективно використати цей час (час президентської кампанiї) i провести вибори Президента в парламентi. А всi зусилля, всю енергiю та всi кошти дати на полiпшення життя людей. Чи наважимося ми на такий крок, чи наважиться на такий крок лiдер – це єдине питання, на яке ще ми не маємо остаточної та однозначної відповіді», – зазначила депутат.

За словами Герман, заплановане на сьогодні засiдання фракцiї Партiї регiонiв перенесли. Вона не уточнила, на коли саме.

Відповідаючи на запитання, коли може бути підписана коаліційна угода, заступник лідера фракції Партії регіонів зауважила, що у зв’язку зі святами (7 червня – Трійця) найкраще це зробити наступного тижня.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG