Доступність посилання

ТОП новини

Чехи обирають депутатів до Європарламенту


У Чеській Республіці розпочалися вибори до Європейського парламенту. О другій годині пополудні в п’ятницю відкрилися двері понад 15 тисяч виборчих дільниць по всій країні.

До боротьби за 22 місця в парламенті вступили понад 700 кандидатів, які представляють 32 політичні партії й рухи. Головна боротьба точиться між кандидатами від владної проправої Громадянсько-демократичної партії й найбільшої опозиційної, яку представляють проліві соціальні демократи.

Більшість політологів розглядає вибори до Європарламенту як своєрідний іспит перед дочасними виборами до парламенту Чехії, які мають відбутись у жовтні цього року.

За традицією, чехи виходять на вибори в п’ятницю і суботу.

У сусідній Словаччині дільниці відкриються завтра вранці, а закриються, як і в більшості країн-членів Європейського Союзу, –ввечері в неділю.

Виборчий марафон вчора відкрили Нідерланди та Великобританія.

Сьогодні голландські ЗМІ оприлюднили інформацію про попередні результати виборів у Нідерландах, при тому, що публікувати їх заборонено до завершення виборів, тобто до вечора неділі, 7 червня.

Згідно з цими результатами, перше місце посіла Християнсько-демократична партія, яка отримала 5 місць в Європарламенті, а на друге несподівано вийшла ультраправа «Партія за свободу» Ґеерта Вілдерса, яка здобула 4 місця в Європарламенті.

Вибори до Європарламенту відбуваються з 4 по 7 червня. Загалом 375 мільйонів європейців мають обрати 736 депутатів парламенту терміном на 5 років.

XS
SM
MD
LG