Доступність посилання

ТОП новини

«Хезболла» визнає поразку на виборах у Лівані


Лідер ліванського радикального руху «Хезболла» Хасан Насралла заявив, що визнає результати недільних парламентських виборів.

За остаточними офіційними результатами цих виборів, владна прозахідна переважно сунітська коаліція отримала 71 місце в парламенті зі 128. Рух «Хезболла», який підтримують Іран та Сирія, та його шиїтські й християнські союзники мають 57 місць.

Голова спостережної місії Євросоюзу на виборах Хосе Іґнасіо Салафранка Санчес-Нейра заявив, що вибори відбулися в «поляризованому, але загалом мирному середовищі, за поліпшених умов законодавства, які все ж потребують дальших реформ».

Високо оцінили ліванські вибори і в США. Речник державного департаменту Іян Келлі привітав ліванську владу за те, що вона забезпечила умови для мирного і безпечного голосування, а самих ліванських виборців похвалив за високу явку, яка перевищила 55 відсотків.

Коаліція на чолі з Саадом Харірі, сином убитого 2005 року колишнього прем’єр-міністра Лівану Рафіка Харірі, прийшла до влади 2005 року після вбивства його батька шляхом потужного вибуху в Бейруті. Влада країни звинуватила тоді в цьому нападі сусідню Сирію, яка заперечила ці звинувачення.
XS
SM
MD
LG