Доступність посилання

ТОП новини

Уряд вирішив рекапіталізувати три банки


Кабінет Міністрів затвердив остаточне рішення про рекапіталізацію – вкладення державного капіталу – трьох українських банків із п’яти «проблемних», які найбільше потерпіли від кризи, повідомила Прем’єр-міністр.

За словами Юлії Тимошенко, уряд внесе в «Укргазбанк», «Родовід Банк» і банк «Київ» загалом понад 9 з половиною мільярдів гривень. Таким чином, уряд отримає понад 84 відсотки в статутному капіталі «Укргазбанку», а в «Родовід Банку» і банку «Київ» до ста відсотків Камбінові бракуватиме лише сотих часток відсотка.

Нові керівники цих банків, призначені урядом, мали б стати до роботи з початку наступного тижня, додала Тимошенко.

Прем’єр нагадала, що після того, як платоспроможність цих банків буде відновлено й вони почнуть успішно працювати, урядову частку в них продадуть потенційним інвесторам на відкритих процедурах, так що ці банки «рано чи пізно знайдуть своїх приватних власників».

Тим часом доля можливої рекапіталізації ще двох банків, «Укрпромбанку» і банку «Надра», залежатиме від дій кредиторів і успіху переговорів із ними про реструктуризацію, тобто відкладення сплати, боргів цих банків, сказала голова уряду.

Іще два банки з загалом семи, які уряд визначив раніше для можливої рекапіталізації, банк «Фінанси і кредит» та «Імексбанк», припинили переговори з урядом про це, бо не погодилися на урядові умови, повідомив виконувач обов’язків міністра фінансів Ігор Уманський.
XS
SM
MD
LG