Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко обіцяє нові компенсації вкладникам «Ощадбанку», Ющенко сумнівається


Президент стверджує, що компенсаційні кошти за вкладами колишнього «Ощадбанку СРСР» – по одній тисячі гривень – цього року зможуть отримати лише 87 тисяч осіб з майже 13 мільйонів, які включені до реєстру вкладників.

Як сказав Віктор Ющенко на нараді з головами обласних і регіональних державних адміністрацій, на сьогодні держбюджет передбачає для виплати громадянам компенсацій знецінених заощаджень 250 мільйонів гривень, проте значна частина цих коштів призначена не на компенсації вкладникам, а на виплати спадкоємцям вкладників не більш як по 500 гривень.

«Оце і вся соціальна політика», – сказав Президент. За словами Ющенка, він не розуміє, як решта громадян отримає ці виплати.

«Оце ціна прожектів, які рік тому починалися з того, що за два роки будуть проведені розрахунки з вкладниками «Ощадбанку» (СРСР) у сумі 127 мільярдів гривень. «Всьо пропало», – сказав Президент.

Раніше сьогодні Прем’єр-міністр на своїй прес-конференції пообіцяла продовжити програму виплати компенсацій за вкладами колишнього «Ощадбанку СРСР», за її словами, «коли мені перестануть заважати».

При цьому Юлія Тимошенко не уточнила, які перешкоди вона має на увазі.

За її словами, в рамках реалізації цієї програми компенсації по одній тисячі гривень уже отримали 8 мільйонів осіб.

Тимошенко також на запитання про слова голови держави про ці компенсації додала, що вирішила більше не коментувати заяв Ющенка про неї та про діяльність її уряду.

Свого часу уряд Юлії Тимошенко заявив про намір 2008 року повернути громадянам України – вкладникам колишнього «Ощадбанку СРСР» близько 20 мільярдів гривень. За даними Секретаріату Президента, станом на 19 грудня 2008 року сума, насправді виплачена вкладникам, становила понад 5 мільярдів 850 тисяч гривень. Того року по компенсацію звернулися більш як 12 з половиною мільйонів громадян, а отримали компенсацію по одній тисячі гривень менш як 6 мільйонів 400 тисяч осіб.

22 травня цього року уряд ухвалив постанову про виплату в 2009 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених в колишній «Ощадбанк СРСР», на загальну суму 250 мільйонів гривень.
XS
SM
MD
LG